Leuenberg kiteljesítése

2013. november 11., címkék: évforduló, leuenbergi konkordia, xiii. zsinati ciklus 13. ülés, zsinat

Idén ünnepeljük a Leuenbergi Konkordia 40 éves évfordulóját. Ennek kapcsán a Magyarországi Református Egyház Zsinata április 24-i ülésén úgy döntött, hogy felülvizsgálja egyházi törvényeit abból a szempontból, mennyire teljesítik ki azok a Leuenbergi egyezmény szellemét. A felülvizsgálat megtörtént, a téma visszakerül a Zsinati testület elé.

Mi a protestáns?

2013. március 22., címkék: leuenbergi konkordia, greif, konferencia

Erre adott választ képes európai úti beszámolójával Thomas Greif. A német protestáns újságíró Budapesten, a Leuenbergi Konkordia negyven éves évfordulója alkalmából rendezett konferencián tartott előadást.

Párbeszéd - Reformáció és tolerancia

2013. március 20., címkék: ifi, tanulmányi verseny, leuenbergi konkordia

A Reformációi Emlékbizottság és az Evangélikus Országos Múzeum vetélkedőt hirdet 8–11. osztályos diákok számára. A vetélkedő témája a protestáns egyházismeret, az evangélikus és református egyház közös története, tanításuknak hasonlóságai és különbségei.

Nem vagyunk egyedül

2013. március 18., címkék: Ökumené, ökumene, leuenbergi konkordia, ökumené

Evangélikus és református püspökök előadásával emlékeztek meg a magyarországi egyházak a Leuenbergi Konkorida aláírásának 40. évfordulójáról. A protestáns egységet ökumenikus konferenciával ünnepelték meg március 18-án az Evangélikus Hittudományi Egyetem kápolnájában.